Hračka pre psa - malý bumerang - dub

Hračky pre psov vo forme hlavolamov zvyšujú kreativitu vašich domácich miláčikov, rozvíjajú ich inteligenciu a trpezlivosť. Spoločná hra je cestou k prehĺbeniu vzťahu so zvieraťom. Dochádza k nárastu dôvery, strate fóbií a psík je spokojnejší a vyrovnanejší.

Mentálne (psychické) vyťaženie je pre psíka náročnejšie ako fyzické, preto hra s hlavolamom psíkovi umožní vybiť prebytočnú energiu. A navyše to bude baviť nielen psíka, ale aj Vás. Hra je o Vás dvoch. Samozrejme, pri hre sú určité pravidlá, ktoré treba dodržať, napríklad nemôžete naplniť hlavolam maškrtami a nechať psíka samého - nie je to miska s krmivom.

Hra s hlavolamom je super zábava, ktorá prináša psíkovi mnoho zdravotných pozitív, fyzických i psychických, a aj Vám môže vyčariť úsmev na tvári a zažijete živelnú canisterapiu (psychohygienu), teda aj pre Vás môže byť hra veľmi užitočná. :)

Hračka pre psa "malý bumerang" je ručná práca vytvorená z dubového masívneho dreva a povrchovo je ošetrená kvalitným prírodným olejom. Táto hračka má 4 otvory, do ktorých môžete vložiť chutnú odmenu pre psíka.

Hračku využijete, keď vonku prší a všade je veľa blata, sneží, je príliš horúco, ste na dovolenke, nemáte dosť času na dlhú prechádzku, psík je chorý, starý, po úraze, po operačnom zákroku, v rekonvalescencii, alebo je to ešte iba šteniatko. Psík sa vie s hlavolamom poriadne zabaviť a hľadanie motivačnej maškrty ho vyčerpá podobne, ako dlhšia vychádzka. Samozrejme vychádzku, ktorú potrebuje, mu nahradíte hneď, ako to bude možné.

Psychicky a fyzicky unavený psík s plným bruškom a obklopený láskou je VÝBORNÝ PSÍK!!!

Ako hračka pre psa funguje? Vyberiete kolíky z otvorov hlavolamu a do niektorých vložíte maškrty (napríklad do každého otvoru jednu granulku) a opätovným vrátením kolíka maškrty skryjete. Psík ich bude cítiť, začne čuchať a hľadať.

Máte prvý krát hlavolam? Môžete začať jednoduchšou verziou hry, napríklad tým, že psíkovi dáte maškrty do otvorov bez zakrytia kolíkmi, aby pochopil princíp hry. Kľudne zopakujte takúto zjednodušenú hru aj pár krát po sebe, kým si nie ste istý, že psík rozumie, čo od neho chcete. Ak psík pochopil princíp hry, môžete začať otvory zakrývať. Ak je v tom psík dobrý, môžete dať maškrtu iba do jedného otvoru a nasadiť všetky kolíky.

Ako na to? Je to hračka pre psa, ale aj pre pána, v žiadnom prípade nielen pre psíka, musíte sa hrať spolu. Psíka si uložte na miesto (miesto označte pelechom, dečkou) z ktorého bude mať psík výhľad na Vás a prípravu hlavolamu. Psík musí držať miesto a čakať, kým hlavolam nepripravíte. Ak máte problém ho udržať na mieste, odmeňujte ho aj počas prípravy hlavolamu. Kľudne sa načiahnite k nemu s maškrtou k papuľke, nech vie, čo ho čaká. Ak máte pomocníka, bude super, ak Vám vie pomôcť a netrpezlivého psíka Vám pridrží na mieste, kým sa psík nenaučí čakať. Ak to psíkovi nepôjde, nehnevajte sa a nechajte ho, veď mu hru nechceme sprotiviť. Do ruky si zoberte odmenu a pomocou nej psíka usmernite znovu na miesto a prikážte mu "čakaj!" a ďalej si pripravujte hlavolam. Ak to máte nachystané, vyzvite psíka na hru príkazom: "meno psíka, hlavolam, hľadaj!". So psíkom pracujte v jeho úrovni, sadnite si, kvoknite oproti nemu, hlavolam je medzi vami a ak máte plávajúcu podlahu, dajte si protišmykovú podložku, aby ste nemuseli mať ruky na hlavolame.

Po hre stačí hlavolam iba poutierať mäkkou handričkou a odložiť na miesto mimo dosahu psíka. Prajeme Vám príjemnú zábavu!

22,50 €